Skrýt reklamu

mám syna s vývojovou dysfázií

Problémy s dítětem školního věku.

mám syna s vývojovou dysfázií

Příspěvekod Návštěvník » pát 30. kvě 2014 6:36:42

mám syna s vývojovou dysfázií, v pondělí mu bude pět. K této vadě řeči se velmi často pojí specifické poruchy učení. Zatím to u nás nevypadá na dyskalkulii, v matematice je syn na jeho věk celkem zdatný - napočítá do 100, sčítá a odčítá do 20, do 10 i bez prstů. Zvládá pojmy, které se k tomu pojí (více, méně, o jedno víc atd.). Grafomotoriku má zatím k věku (ale je už v širší normě), grafo cvičení zvládá jakž tak, nejhorší je spontánní kresba, ta má opravdu již hodně dysfatických znaků, donedávna nenakreslil nic určitého vůbec. Dle předlohy nezvládne opsat nic (ani písmeno A, nebo číslo 0 apod.).

První a poslední hlásku ve slově rozliší (což nechápu, jak dělá, protože ta slova špatně vyslovuje), pozná všechna písmena, dle předlohy složí slovo, pokud je to slovo krátké a slovo, které umí říct správně (např. KOLO), umí ho složit bez předlohy pouze na slovní výzvu.

Ráda bych požádala o zkušenosti maminek, které děti s SPU mají, nebo jejich děti mají na SPU náběh, zda by sem mohly psát své rady a typy, jak tyto poruchy reedukovat či jim předcházet, popř. které pomůcky používají atd. Vítány jsou především speciální pedagožky. Se synem pracuji každý den, ale čím je starší, tím mi ta inspirace začíná docházet a ráda bych proto náměty od maminek starších dětí.

! ! ! POROVNÁNÍ PŮJČEK Z VÍCE ZDROJŮ ! ! !



Naposledy oživil Anonymous v pát 30. kvě 2014 6:36:42
Návštěvník
 

Zpět na Dítě školního věku, školáci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron

TOPlist